Szkolenia i imprezy, które pomogą stworzyć tzw. team building.

Każdy właściciel firmy powinien przyswoić sobie angielskie pojęcie team building, oznaczające budowanie zespołu. W dzisiejszych czasach dobre relacje między pracownikami stanowią podstawę sukcesu każdej firmy. W natłoku codziennych obowiązków trudno jest im nawiązać głębsze znajomości. Zwykle oprócz spraw służbowych, ich rozmowy ograniczają się do wymiany powitań i uprzejmości. Jeśli zależy ci na tym, by relacje w twoim zespole były znacznie bliższe i bardziej przyjacielskie, powinieneś zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki do ich nawiązywania.

W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się na przykład różnego rodzaju wyjazdy i szkolenia integracyjne. Dzięki nim pracownicy zyskują okazję do wspólnego spędzania czasu. Jako organizator szkolenia czy imprezy powinieneś zadbać o to, by nie był to czas zmarnowany. Powinieneś zapewnić swoim pracownikom ciekawe rozrywki, dzięki którym miło spędzą czas i będą mieli okazję bliżej się poznać.

Wielu pracodawców decyduje się na przykład na zorganizowanie dla swoich pracowników meczu paintballa. To gra, w której zwycięstwo zależy od umiejętności współpracy jej uczestników. Umiejętności, które zdobędą w czasie gry, doskonale sprawdza się również w życiu zawodowym. Oprócz wyjazdów i imprez integracyjnych, istotną rolę w budowaniu zespołu pełnią również sprawiedliwe systemy motywacyjne. Jasne określenie zasad przyznawania nagród i równorzędne traktowanie wszystkich pracowników wyeliminują zawiść i zazdrość, które potrafią zniszczyć nawet najlepszy zespół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.