Czym jest audiobook i kto wybiera go najczęściej?

Audiobooki to coraz popularniejsza forma czytania, a raczej słuchania książek. Zamiast standardowego przewracania kartek i uciążliwych dla oka drobnych literek, wystarczy włączyć swoją mp3, wsunąć płytę do komputera lub wieży i już możemy poznać książkę w wersji czytanej. Książki do słuchania wybierane są przez różne grupy ludzi, a zainteresowanie nimi zdecydowanie rośnie.

Audiobook w prezencie dla dziecka to świetny pomysł na to, aby maluch poznawał piękne bajki i przygody bajkowych bohaterów bez konieczności czytania. Wystarczy na dobranoc włączyć mu takie książki audio i już można cieszyć się spokojem i ciszą w domu wiedząc przy tym, że nasze dziecko właśnie wsłuchuje się w ciepłe dźwięki czytanej bajki. Audiobook to oczywiście pomysł także dla dzieci starszych, które nie mają czasu na czytanie lektur, ale siłą rzeczy muszą je znać. Wówczas lektura zrobiona jako książka do słuchania świetnie sprawdzi się chociażby w autobusie, którym nastolatek dojeżdża do szkoły.

Dorośli wybierają ten typ słuchania książek najczęściej gdy maj w tym samym czasie własne domowe obowiązki i nie mogą swobodnie zasiąść do lektury w fotelu. Puszczony głośno audiobook sprawi, że będziemy mogli spokojnie robić obiad czy sprzątać mieszkanie, a książka sama się dla nas przeczyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.