Prace licencjackie i magisterskie z wykorzystaniem różnych źródeł.

Dla każdego studenta wykonanie pracy magisterskiej to nie lada wyzwanie. Dlatego też takie przygotowania czasami trwają nawet dwa lata, czyli przez cały okres studiów magisterskich.

Na wielu uczelniach wybór tematu na pracę magisterską ma miejsce już w pierwszym semestrze, co zobowiązuje każdego studenta do pracy nawet przed rozpoczęciem prawdziwych zajęć. Przygotowanie odpowiednich materiałów, już na początku studiów magisterskich może zagwarantować pewną wysoką ocenę na obronie. Dlatego też warto się postarać.

Prace licencjackie i magisterskie zazwyczaj wymagają szerokiej bibliografii. Jednak już tylko te drugie będą wymagały przygotowania indywidualnych badań oraz przedstawienia z nich wniosków. Pozycje książkowe i publikacje naukowe to jeszcze nie wszystko. Prace licencjackie mogą opierać się tylko na takich źródłach. Nieocenione w tym przypadku są zasoby sieci internetowej, w której nie brakuje interesujących artykułów oraz wywiadów.

Przygotowanie wszystkich materiałów do pracy licencjackiej czy też magisterskiej, jeszcze przed rozpoczęciem pisania, pomoże nam przygotować stosowny plan dla takiej pracy. Kiedy ta będzie przebiegać według ściśle określonego planu, na pewno wykorzysta wszystkie źródła, w których zawarta jest cenna wiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.