Wstawianie wzorów matematycznych w pisane prace dyplomowe.

Wprowadzanie wzorów do treści programu Worda może być nie lada wyzwaniem dla przeciętnego studenta. Można dokonać tego ręcznie wpisując, ale jest dosyć żmudne. Word daje nam możliwość wpisania równania matematycznego w wykorzystanie programu do edycji równań. Są tam gotowe przykłady, które można wykorzystać do swoich potrzeb w pracy dyplomowej.

Wybranie odpowiedniej struktury matematycznej pozwoli, że ukaże się gotowe równanie, które wymaga tylko wpisania naszych wartości. Przede wszystkim należy pamiętać, aby zapisywane równania były czynione z opcji Worda a nie bezpośrednio z klawiatury. Jest to bardzo ważne, dlatego, że jeżeli będzie korzystać z klawiatury, to wygląd tych wzorów matematycznych będzie nieestetyczny.

Chcąc wyjść z opcji danego równania, wystarczy kliknąć przyciskiem myszy poza obiektem wzoru. Zaleca się, aby każde równanie, jakie chcemy umieścić w swojej pracy dyplomowej, były tworzone każde z osobna, czyli poprzez opcję wstawiania równania.

Prace dyplomowe, w których mają być zamieszczone różne wzory matematyczne, wymagają szczególnej uwagi (lub właściwego opanowania w opcji wstawiania równań). Zróżnicowane metody wstawiania równań spowodują, że niniejsza praca będzie nieestetyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.