Prace magisterskie to „wizytówki” niezwykle ważne dla studentów

Prace dyplomowe wieńczą kilka lat studiów. Tym samym muszą w jakiś sposób udokumentować naszą akademicką karierę, więc warto prace magisterskie pisać na temat związany z kierunkiem naszych studiów. Wtedy mamy pewność, że uzyskamy większą pomoc od przydzielonego nam promotora, a dotychczasowa wiedza zdobyta podczas studiów też ułatwi nam pisanie pracy. Warto, aby temat nie był zbyt rozwlekły oraz by dotyczył jednego zagadnienia/problemu.

Mamy wówczas ułatwione zadanie, bo nikt podczas obrony pracy nie spyta nas o to, dlaczego nie uwzględniliśmy np. innej powieście traktującej o tym problemie. Zatem, po pierwsze, zawężamy temat pracy maksymalnie, jak to tylko możliwe. Pracy z głowy nie będziemy pisać, więc trzeba udać się do biblioteki. Dziś w dobrze wyposażonych skarbnicach wiedzy znajdziemy wszelkie interesujące nas materiały. No, może jeszcze trochę więcej wyszukamy w Internecie, ale należy głównie posiłkować się pozycjami książkowymi.

W obu przypadkach należy pamiętać, by nie popełnić plagiatu. Jeśli chcemy zacytować autora, to robimy to wyraźnie wprowadzając wcześniej jego imię i nazwisko albo do cytowanej kwestii wstawiamy przypis dolny. Wówczas mamy stuprocentową pewność, że nikt nie będzie nam z tego robił problemów. Pisząc, starajmy się używać przystępnego języka, tak aby po przeczytaniu naszej pracy każdy mógł dowiedzieć się jak najwięcej o danym problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.