Jak zmienić ustawienia strony w pracy licencjackiej?

W jaki sposób poradzić sobie z ustawieniami niestandardowymi strony? Trzeba przede wszystkim dobrze znać edytor tekstu Word. Nie chodzi nawet o znajomość biegłą, ale o to, aby wiedzieć, gdzie szukać informacji. Prace licencjackie pisane w Wordzie wyglądają zdecydowanie lepiej, niż gdyby były pisane w jakimkolwiek innym programie. Dlatego warto poświęcić chwilę na nauczenie się go - wraz z tym, jak ustawiać stronę niekonwencjonalnie.

Przede wszystkim pierwszym krokiem jest zdecydowanie się, w którym miejscu ustawienie niestandardowe ma mieć miejsce. Zazwyczaj ma ono miejsce wtedy, kiedy w tekst wstawia się wykresy, tabele albo wszelkiego typu rysunki. Następną rzeczą, bardzo istotną, jest stworzenie sekcji (innymi słowy: podział strony), tak aby wklejone w dokument pracy licencjackiej obiekty nie przechodziły na inne strony do tekstu.

Po takim przygotowaniu możemy zacząć zmieniać ustawienia. Robi się to następująco: wyszukuje się komendy „Plik” w pasku zadań na górze okna dialogowego, następnie „Ustawienia strony”. W nich zaznacza się np. orientację poziomą, a obok określa w programie, że ta orientacja dotyczy jedynie wybranej sekcji (tej z wklejonym obiektem). W ten sposób praca licencjacka przybiera dokładnie taki kształt, jaki chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.