Prace licencjackie w obcym języku - czy naprawdę warto ?

Wiele osób zastanawia się nad napisaniem pracy licencjackiej lub magisterskiej w obcym języku. Na uczelniach wyższych prowadzących edukację w trybie wielojęzycznym, jest to jak najbardziej wskazane, jeśli nawet nie obowiązkowe. Jednak ja wygląda ta sprawa w przypadku zwykłych uczelni, które nie kładą zbyt dużego nacisku na naukę języków obcych ?

Problematyczność pracy licencjackiej pisanej w języku obcym z pewnością będzie polegała na tym, że trudno będzie ją sporządzić poprawnie. Zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę studia techniczne, które wymagają wykorzystywania w pracach licencjackich specjalistycznych zwrotów, które ciężko jest przetłumaczyć. Pokrętne ich omijanie może spowodować zaniżenie oceny za pracę dyplomową, a wtedy jej tłumaczenie z pewnością nie wyszłoby nam na dobre.

Dlatego też pisanie i tłumaczenie prac dyplomowych na obcy język może okazać się nieco ryzykowne. Przede wszystkim chodzi o fakt jakim są błędy językowe, wspomniane słówka i wyrażenia oraz również opłacalność całego zabiegu.

Jeśli nie jest on konieczny to czasami lepiej będzie poświecić ten czas do dopracowanie estetyki i grafiki, jaką mają prace licencjackie. Ten aspekt zazwyczaj także podlega ostatecznej ocenie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.